Fotbalisté Španělska zahájili mistrovství Evropy do 21 let drtivým vítězstvím 5:0 nad Makedonií. Má spoustu fanoušků podporu, mnoho fanoušků dokonce jako sbírající Fotbalové dresy.

Hattrickem se proti nováčkovi šampionátu blýskl záložník Realu Madrid Marco Asensio. Úspěšně v Polsku vstoupilo do skupiny B také Portugalsko, které porazilo Srbsko 2:0. Makedonci sice v Gdyni začali aktivněji, ale favorit otevřel skóre už v desáté minutě, kdy Saúl nůžkami zaskočil brankáře Aleksovského. Za šest minut vstřelili Španělé druhý a opět krásný gól. Oni byli vždy populární klub, dresy Španělsko jsou velmi horké.

Portugalci mohli jít v Bydhošti do vedení už v páté minutě, ale Neves po přímém kopu trefil z úhlu tyč. V 37. minutě srbský gólman Milinkovič-Savič nešťastně prodloužil centr jen ke Guedesovi, který hlavičkoval do odkryté branky.